Civciv Bakımı

civciv-2

Dikkat : Kuluçka makinesi ile üretimde çıkım sürecinde asla makina kapağını açmayın yumurtadan çıkın civcivle 48 saat aç durabilirler makina kapagını acarsanız  diğer yumurtaların sertleşmesine neden olur ve bir çogunun iiçinde boğuluğ ölmesine neden olursunuz. Civciv ler dogalaıgeregi yumurtadan cıktılari ilk 3 gün belirli bir ısı ve neme ihtiyac duyarlar eger bunem vew ısıyı sağlayamassanız bir  çogu yaşamını yitirir . yeni cıkına civcivler 3 gün veya 5 gün kadar kuluçka makinesi içinde kalmaları onlar inin daha iyidir bu zaman zarfında makinedeki nem olayini bitirmeli sadece ısıtıcı olarak kulllanmalısınız.

Bir diğer secenek ise yeni cıkan civcivleri makineden aldıktansonra enaz 28 derece olan bir yerde muhafaza etmektir bunu günümüzde  profosonel olarak yapanlar civciv büyütme kafesleri kullanırlar buna alternatif olarakta bir kutu veya dort tarafı kapali bir sandık icine bir lambada salarakta bu işlemi yapanlarda vardır tabi saglıklıolanı herzaman profosyonel olani yani civciv büyütme kafesleridir. bu kesesler  üzerlerdindek ısıtıcı ve termostat sayesinde sürekli aynı ısıyı korumaktadırlar.

Yem : genelde bilinene yontem bulguru ıslatarak vermektir . bunu bizde azda olsa katılıyoruz fakat cıkan civcivler eger cansız ise agızlarına ilk etapta bir damla şekerli su veya bir damla süt vermeniz onlarin kendini toparlamasına büyük ölcüde yardımcı olacak vücütlari direnc kazanacaktir .

Profosyonel olani yemcilere gidip yeni cıkan civcivler icin yem almaktir uyarı bu yemlerde kimyasal olammasına dikkat edin

su_button url=”https://www.vipkulucka.com/urun-kategori/hobi-kulucka-makineleri/” style=”flat” background=”#2d45ef” color=”#ffffff” icon=”icon: arrow-circle-right”]Kuluçka Makineleri ni İncelemek ve Satın Almak İçin Buraya Tıklayın[/su_button]

Samet Keşifoğlu

Profosyonel kuluçka makinesi Üreticisi

all author posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makes.