hobi kuluçka makinesi

Hobi Kuluçka Makinesi

Hobi kuluçka makineleri full otomatik özellige sahiptir. Sicaklik, nem, yumurtalari cevirme suresi ve gun sayacini gosteren led ekrani sayesinde kullanimi oldukca kolaydir. Hobi kuluçka makineleri nin elektrik tuketimi aylik faturaniza cuzi miktarda yansiyarak tasarruf etmenize yardimci olur. Hobi kuluçka makineleri tum yumurtalari ayni anda isleme almanizi saglar . Kuluçka makinelerini hem ticari hem hobi amacli kullanabilirsiniz. Hobi kuluçka makineleri ; led ekran, cok amacli viyol, cevirme motoru, rezidans, nem sensoru , isi sensoru acma kapama anahtari , gun sayaci, sicaklik gostergesi , nem gostergesi , viyol cevirme sayaci ve fandan olusmaktadir.

Tavuklar kışın gün ısıgı sıkıntısı asırı sıkcalık hastalık kotu beslenme stres veya tatlı su eksikliğinden dolayı kuluçkaya yatmayabilir.Tavuklardaki bu gibi sorunlardan dolayı kuluçka makineleri üretilmiştir.

Kuluçka makinesine konulacak yumurtalar kesinlikle horozlu tavuk yumurtası olmalıdır.Yumurtalar kuluçkaya konmadan önce nemli bir bezle silinmelidir. Yumurtaları 14 ve 22 arasında  serin bir yerde buzdolabına konmamak şartıyla muhafaza edebilirsiniz. Yumurtalar dışarıda beklediği her gün %3 değer kaybeder. Tavuklar her yumurtladığında vücudundan kalsiyum giderir. Kalsiyum ve kalsiyum içeren besinlerle bu eksiklik giderilmelidir. Yoksa yumurtalar diğer tüm şartları taşımasına rağmen verimli olamayabilir. Bazı yumurtalarda c vitamini eksikliği olabilir. 2 yaşını doldurmuş tavuklarda civciv çıkım oranı düşüktür.Yukarıda belirtilen ve tavuklarda meydana gelen rahatsızlıklar yumurtaya da yansır. Bu yüzden kuluçka makinesine konulacak yumurtalar çok önemlidir.

hobi kuluçka makinesi

Samet Keşifoğlu

Profosyonel kuluçka makinesi Üreticisi

all author posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makes.