İstanbul Kuluçka Makineleri

4
5,800.00 
4
3,550.00 
3
3,850.00 
1
4,250.00 
4
3,250.00 
1
8,200.00 
1
3,000.00 

İstanbul Kuluçka Makineleri

 

İstanbul Kuluçka Makineleri Türkiye’de modern tavukçuluğa tam olarak ulaşabilmemiz için yakın bir zaman var diyebiliriz. Çünkü kuluçkalık anaçlar hala yurt dışından gelmektedir. Modern  tavukçuluğun önemli özelliklerinden birisi üretimin yığınsal olmasıdır. Binlerce civcivin bir arada kuluçkadan çıkması ve birlikte büyütülmesi, modern  kuluçkahanelerin üretimde devreye girmesi ile sağlanabilmiştir. istanbul kuluçka makineleri işlemleri tavukçulukta üretimin önemli bir halkasıdır. Kuluçkahanelerin  ekonomik verimliliği sağlayabilmesi buradaki teknik başarı ile yakından ilgilidir. Başarılı kuluçkahanelerden elde edilen civcivler, üretime sorunsuz olarak  başlayacakları için, üreticinin başarılı olmasına da yardımcı olurlar. Kuluçkacılık,  yumurtaların toplanması ile başlayan, günlük civcivlerin kümeslere  gönderilmesi ile sonuçlanan bir seri işlemler dizisidir. Kuluçka sonuçlarının iyi olması için kuluçkalık yumurta üretiminde birçok etkene dikkat edilmelidir.

İstanbul Kuluçka Makineleri ve Kuluçkacılık

Kuluçkalık yumurtaların toplanması özellikle bakteriyel bulaşmayı engellemek için bazı kurallar çerçevesinde yapılmalıdır. Bunlar;
Yumurta toplamadan önce eller yıkanmalıdır.
En az günde 3 defa yumurtaları toplanmalıdır. Üretimin başındaki sürülerde yer yumurtası olabileceğinden ilk 5 hafta 3 ara toplama yapılmalıdır.
Herhangi bir kirli veya kırık yumurtaya dokunmadan önce temiz folluk yumurtaları toplanmalıdır.
Kirli folluk yumurtası, kırık yumurtalar ve yer yumurtaları ayrı şekilde toplanmalıdır.
Her türlü pis ve dışkı ile bulaşık olan materyaller folluktan uzak tutulmalıdır.
Folluk materyali sürekli yenilenmeli, folluk plastiği kullanılıyorsa düzenli olarak çıkarılıp dezenfekte edilmeli ve temizlenmelidir.
Kuluçkahane ile birlikte anlaşılmalı, hangi yumurtaların temiz folluk yumurtası olduğu konusunda görüş birliğine varılmalıdır.
Eğer kirli yumurta ve yer yumurtaları kuluçkahaneye gönderilecekse kesinlikle temiz yumurtalardan ayrı tutulmalı, kuluçkahaneye gittiğinde ayrı bir gelişim
makinesine basılmalıdır. Diğer yumurtalara bulaşmasını önlemek için yumurta arabalarının alt katlarındaki tepsilere dizilmelidir.
Toplandıktan sonraki 4 saat içinde yumurta sıcaklığı 24°C (75,2°F) altına çekilmeli ve en uygun depo sıcaklığına kadar bu sıcaklıkta tutulmalıdır.

İstanbul Kuluçka Makineleri Döllü Yumurtalar

İstanbul Kuluçka Makineleri : Horozla birlikte yaşayan tavukların yumurtaları eğer çiftleşiyorlarsa büyük ihtimal döllüdür. Çevrece bilindiği üzere horoz ve tavuk arasındaki çiftleşme horozun  tavuğun üzerine çıkması şeklinde cereyan eder. Düşük bir oranla da olsa çiftleşmeye rağmen arada sırada bazı yumurtalar dölsüz yumurtalar olabilir. Döllenme, normal olarak tabii bir işlemdir. Ancak, yapay yolla horozlardan ejekulat alınarak tavukların yapay döllenmesi de bugün uygulanan bir yöntemdir.  Yapay tohumlamadan hemen sonra, sperm hücreleri tavuğun yumurta kanalının üst kısmında infundibular spermatozoa depo bezlerine inerler. Yumurta kanalında yumurta yok  ise, bu ilerleme veya yolculuk 30 dakika sürer. Döllenme, sperm hücresinin ovuma girmesi ve bir tek hücre içerisinde çekirdeklerin birleşmesi ve kromozomların çiftleşmesi işlemidir.

Döllü olarak adlandırdığımız yumurta içinde embriyo gelişimi gözlenir. Embriyonun gelişmesi için belli bir sıcaklık gerekmektedir. Bu sıcaklık 27° C’dir. Döllü bir
yumurtanın yumurtlaması yaklaşık 24 saat kadar sürer. İşte o süre içinde tavuğun içi sıcak olduğu için civciv embriyosu gelişmeye devam eder. Yumurta dışarı çıkınca  gelişim yumurta soğudukça azalır, yumurtanın bulunduğu ortam sıcaklığı 27° C derece altında düşerse gelişim durur. Döllü yumurtanın tespiti çıplak gözle bu işi uzun süre yapmayan kişiler için oldukça zor bir iştir. Döllü yumurta içinde bir gün gelişmiş çok küçük bir embriyo vardır.
Dölsüz yumurtada ise sadece dişi üreme hücresi vardır. Embriyo dişi üreme hücresinden 8 misli kadar büyüktür fakat bizim gözümüzün gördüğü şey, döllenmiş veya  döllenmemiş yumurtalarda sadece küçük beyaz bir noktadır. Gördüğümüz şey, embriyonun veya dişi üreme hücresinin çevresindeki beyaz yapıdır.

İstanbul kuluçka makinesi

istanbul kuluçka makineleri firma ve şirketleri  arasında  buyuk bir yere sahip olan kuluçka makineleri .com  yayın hayatına ve satıs hayatına 07,07,2016 baslamıstır destekcileri  hedef kuluçka.com. ve beren makinedir .daha önceleri çagan makiney ilede bir ortsklı girisimi olan kuluçka makineleri istanbul da kuluçka makinesi ihtiyacına kala deger bir ölcüde cevap vermektedir. siz degerli istanbul haklına kuluçka makinesi. kuluçka makinesi ekipmanları malzemeleri ve diger kanatlı ürünlerini sunmaktan mutluluk duyarız. İstanbul kuluçka makinesi firması ve şirketi kuluçka makineleri.com  ana depo olarak antalya alanya ve ıspartayı kullanmaktadır bizimle telefon ile iletişime gecebilir kuluçka makinesi siparişlerinizi verebilir siniz kargolarınız 600 km kadar 1 gün 600 km den daha fazla olan bolge ve yerleşim  yerlerine 2 iş günnü de teslim edilmektedir. istanbul için kargo teslim süresi bir iş günüdür

Samet Keşifoğlu

Profosyonel kuluçka makinesi Üreticisi

all author posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makes.