Kaz Bakımı

yumurta oose o yüzden broody gider ve iyi bir bakıcısı ise popüler kaz bu zor işi bırakarak bir inkübatör yapay yumurtadan özellikle zordur.

Bir kaz broody gider sonra, onun yuva taşımak, bu yüzden bir baraka veya kapalı alanda yuvalama malzeme sağlayarak doğru yerde oturup onu teşvik ederek başlamak olamaz.

Eğer Yuvada kaz yumurtaları bırakırsanız o yumurta uygun bir boyut debriyaj hazırladı kez bir kaz genellikle oturacak. o döşeme iken kırılmaları önlemek için, bu yuvada yumurta bir çift bırakmak ama kaldırmak ve onu oturmak için yeterli kalmayana dek diğerlerini saklamak için genellikle en iyisidir. Kazlar genellikle rahatça 7 ila 10 yumurta üzerinde oturabilir.

Bir kaz oturmak hazır olduğunda, o kendisinden plucks aşağı onu yuva hattı olacak. o oturmak için istekli ise, o sadece yemek için kısa süreler, içki ve banyo için kapalı geliyor, yuva sıkı oturup başlamalıdır (hava değişiklikleri özellikle ve bazen o, razı olmaz).

Bir broody kaz güvenliği ve barış ve oturup sakin gerekiyor. Bu onun verilen şans altından yumurta çalmak beri hiçbir sıçan olmamalıdır. Ayrıca broody gitti başka kaz varsa, fiziksel onları ayırmak gerekir, ya da yuva takas olabilir, bir başka yumurtaları çalmak ya da her iki yumurta bir debriyaj bozulmadan, aynı anda aynı yuvada oturup.

gander nöbet etrafında durmak ve onun işi çok ciddiye kovalayan mesafesinde gelmek cesaret her şeyi ve her şeyi uğurlama alabilir yapacak daha iyi bir şey vardır.

 

Kaz yumurtaları yumurtadan 28 ila 35 gün sürebilir ve o hala oturuyor eğer müdahale böylece o oturan başlar tarihi not almak önemlidir bu yüzden kuluçka dönemi sonunda, kaz tüyü run haline gelmiş olacaktır cansız yumurta bu saatten sonra.

Onun yumurtaları mum için gidiyoruz, yumurta işi zor sonra kılan oldukça kirli alabilirsiniz çünkü 8 ila 10 gün sonra erken bunu deneyin.

kaz worming genellikle kaz koşmak değil, aynı zamanda mide solucan, sen kaz ambar kez mera taşlık solucan azaltılmasında olmalıdır worming ile kolayca kaz öldürür sık sık solucanlar beklemeye alabilir çünkü oturmak başlamak önerilir.

broody kaz günlük yuva kapalı gelmelidir. Bazı ve bu koşullar altında, yuva kapalı zorunlu olmalıdır olmayacak ya da o çok zayıf olacak ve hatta yuva ölebilir. Genç, deneyimsiz kazlar için bu kötü ama eski kazlar bu konuda genellikle bilge vardır. Eğer yuva kapalı onu kaldırmaya gerek yoksa onlar yumurta kırmak ve senin elinde onu ağırlığını kontrol kalmaz, ayaklarını tutmak için dikkatli olun. o çok zayıf hissediyor ve yuvadan çıkarıldığında çok yemek olmaz, bir kuluçka yumurta bitirmek için daha iyi olabilir.

Duş için su

o güvenle bir saat kadar zaman olabilir yuva, kapalı geldiğinde yıkanmak temiz su vardır emin olun. Bu, o oturur iken yumurta etrafında doğru nem ve nem sağlayarak yardımcı olur.

Yumurtaların açılması başladığınızda Goslings tüm dışında önce, 2 veya 3 gün sürebilir. kaz Goslings konuşmak ve bu gün ilk çift ona altında tutacak, ancak zaman geçtikçe, cesur sonra çıkarılabilir hangi (sonunda o herhangi bir çıkmamış yumurta terk kadar daha fazla ortaya çıkmaya başlayacak yuva) ve gıda, su ve taze ot için kaz alacaktır.

kaz zamanki yırtıcılar aynı zamanda sıçan, atmaca, şahin ve diğer yırtıcı kuşlar tarafından avlanma riski vardır unutmayın.

Onlar büyüdükçe, onlar bir aile olarak birlikte kalmak ve civarında olması için gerçek bir zevk vardır olacaktır.

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X