kaz Üreme ve erkek dişi

ERKEK VE DİŞİ ÜREME SİSTEMLERİ

 

Bu bölümde cinsiyet tayini ile ilgili bir bölüm tarafından takip erkek ve kadın üreme sisteminin bir açıklama ile başlar. Bu sistemlerin anatomisinin iyi bilinmesi (Suni Tohumlama bölümüne bakınız) kazlar için özel uyarlanmış semen toplama ve tohumlama için benzersiz bir tekniğin gelişmesini sağladı. Bu, örneğin, diğer birçok kuş türü için kullanılan tekniğin biraz farklıdır Gallus gallus .

ERKEK ÜREME SİSTEMİ

kaz ŞEKİL 12. Üreme organları

( Kaynak : Pénichon, 1990)

kaz üreme sistemi üç ayrı bölümden oluşmaktadır:

hayalar

sperm ve erkek hormonları hem üreten vücut boşluğunun içine iki fasulye şeklinde testisler vardır. Bunlar son derece vaskülarize ve kaz cinsel olarak aktif olup olmadığını göre boyut ve konumda değiştirin. Ganders cinsel olgunluk yaşı doğrudan aydınlatma programla ilgili. Ganders yaşı en az 30 hafta kadar Ancak, sperm üretimi genellikle başlamaz. testislerden sperm epididim taşıyın.

vaz deferens

Bunlar (iki vardır) üretralar izleyin ve çiftleşme organı testislerin ve Epididimden spermlerin taşıma. Onların belirgin uzunluğu 15 cm, ama onlar çok virajlı ve katlanmış var ve aslında daha fazla 30 cm ölçün. vaz deferenes spermatozoa olgunlaşma ve depolama yeri vardır. Onlar Kloak duvarında yer alan seminal keseciklerin sona ermektedir.

çiftleşme organı

horoz, Gallus gallus aksine, kaz ve çiftleşme organı çok iyi gelişmiştir. Bu invagine spiral benzeri ve uzunluğu yaklaşık 15 cm olan. Bir sperm karık organın bütün uzunluğu boyunca çalışır ve boşalma sonrası meni taşır.

KADIN ÜREME SİSTEMİ

kaz ŞEKİL 13. Üreme organları

( Kaynak : Pénichon, 1990)

En diğer kuşlar gibi, kadın kaz onun karnın sol tarafında bulunan eşsiz bir üreme sistemine sahiptir. üreme sistemi fonksiyonları, üretmek döller ve oosit olgunlaşması için vardır.

çiftleşme ve döllenme gerçekleştikten sonra, yumurta kanalı spermatozoa depolama önemli bir rol oynar. olgun oosit bir ovulated sarısı üzerine bırakıldığında, bu döllenme meydana infundibulum tarafından alınır. yumurta akı veya akı sonra öncelikle magnum salgılanır. Yumurta sonra kabuk zarları oluşur berzah taşır. rahim veya kabuk bezi, su ve ince albümin eklenir ve kabuk oluşur. vajina kloakanın ile yumurta çıkarmak için yardımcı olan bir kas bileşeni vardır.

Cinsiyet Tayini

ıslahı için kazlar seçerken her kaz cinsiyeti belirlenmelidir. tüy rengine göre autosexing olan bu tür Pilgrim olarak ırkları ile, bu basit (yetişkin erkekler beyaz ve yetişkin kadın gri). kazların Çin doğurmak için, cinsiyetin daha belirgin ve daha geniş bir kafa ile ilişkili daha büyük olma olgun erkek olanlar ile, kendi topuzu büyüklüğüne göre kolayca tanımlanabilir. erkeklerin kızlara göre daha açık renkli olduğundan en Embden suşları Beyaz İtalyanca bazı suşları, Goslings olarak aşağı renk ile cinsiyetli olabilir.yaş bir kaç hafta sonra, aşağı renkte bu cinsiyet farklılıkları ortadan, bu nedenle bireysel Goslings seks kimlik kuluçka döneminde yapılmalıdır.

kaz çoğu diğer ırkları ayırt edici ikincil cinsiyet özelliklerinin yoksun ve bu nedenle bu ırkların seks kazlar kendi cinsel organlarını incelemek gerekir. Bununla birlikte, kazlar bunların cinsel organların incelenmesi ile cinsiyetli edilebilir olsa da, Gosling’le veya yetişkin ya da, bunların kuluçka de Goslings olarak cinsiyetli önerilir. Bu yapıldığında, kimlik iyi bir sistem gereklidir (Kazlar Tanımlama bakınız) bireysel kazlar hayatları boyunca tespit edilebilir sağlamak. ayrıca kuluçka döneminde Goslings ve cinsiyet tayini piyasa yaşta değil, üreme için gerekli olan artı erkeklerde, imhası için izin verir. Bir erkek dört veya beş kadın bir erkek oranı ile damızlık grupları yapmak için yeterli erkekler olmadığından emin olmak için her üç kadın için tutulması tavsiye edilir.

gün eski Goslings ve cinsiyet tayini Vent zor değildir ve biraz pratik günlük eski Goslings ve cinsiyet tayini oldukça kolay bir görev yapacaktır. Şekil 14 de üreme organlarını açığa çıkartacak şekilde, bir ördek yavrusu tutmak için aynı şekilde bir Gosling, tutmak için nasıl gösterir. üreme organları açığa Bu süreç daha iyi seks organı tanımlamak için güçlü bir ışık altında yer almalıdır. Şekil 15 çok genişlemiş Goslings erkek ve dişi üreme organları gösterir.

onların üreme organlarını ortaya çıkarmak için günlük eski kaz tutma ŞEKİL 14. Yöntem

( Kaynak : Hunter & Scholes)

ŞEKİL 15. Erkek (solda) ve dişi (sağda) günlük eski Goslings üreme organları (çok büyütülmüş)

( Kaynak : Tarım ve Gıda Ontario Bakanlığı)

kazlar yetişkin olarak cinsiyetli olması durumunda, önerilen prosedür gösterildiği gibi kuyruk kullanıcıdan uzak işaret ile her kaz, bir masa üzerine veya operatörün bükülmüş diz üzerinde, ya da boynundan kaldırdı ve sırtında koydu, yakalanmış olmasıdır Şekil 16’da.

sexing yetişkin kaz tutma ŞEKİL 16. Yöntem

( Kaynak : Tarım ve Gıda Ontario Bakanlığı)

aşağı doğru kolayca bükülebilir böylece kuşun kuyruk bölümü masanın kenarına üzerinde ya da operatörün diz üzerinde olmalıdır. Operatör büyütmek ve açıklığı kapatan sfinkter kas dinlenmek için birkaç kez sonra onun / onun parmağı 1.0 ila 1.5 cm’lik kloakanın içine (bazen bunun üzerine biraz vazelin var yardımcı olur) ekler ve dairesel bir şekilde etrafında hareket . erkek organı kuş olgunlaşmamış veya ya olan, özellikle kınından biraz zor bazı kuşlarda Şekil 17’de gösterildiği gibi, sonra, basıncı hemen altında ve cinsiyet organı ortaya koymak için havalandırma tarafına hem de uygulanır semen üretim. hafif basınç sonra, penis maruz kalmaz, bu nedenle bir deneyimsiz Sexer kolayca bir kadın için bir erkek hata olabilir. Sadece bir kadın genital eminensin varlığı pozitif bir kadın belirleyecektir.

ŞEKİL 17. olgun erkek (solda) ve dişi üreme organlarını Exposed (sağda)

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X