Kuluçka Makinası

Kuluçka Makinası

Kuluçka Makinası  kuluçkaya yatan hayvanların yetersiz kaldıgı cogalmada kuluçkaya yatan hayvanların görevini gören eketironik makinedir.Genelde kanatlı hayvanların cogoltılma yolarından birdir kulucka makinası.

Tavuk ciftlikleri bıldırcın ciftlikleri Kaz ciftlikleri ördek ciflikleri ve özel üreticiler genelde kuluçka makinası kullanırlar. kuluçka makinası kullanmanın avantajı daha hızlı ve yuksek kapasitede cıkım saglamasıdır.

Tavuk kuluçka makinası kullanımı ülkemizde gün gectikce artmaktadır. kanatlıları hobi amaclı besleyen kişilerde artık kuluçka makinesi kullanıyorlar. kuluçka makineleri ile üretim yapan kisi şahıs firmalar ciftlikler ve diger herkes kuluçka makinesi alırken tercih sebepleri genelde yüksek cıkımlı makineler olmalıdır.

Yüksek çıkımlı kuluka makinaları genelde nem ve ısı değerini net bir şekilde dengeleyebilen makinelerdir.Piyasada satılan bir cok kuluçka makinası nem dengelemek veyya ısı sabitlemek gibi özelliklere sahip degildir sadece gösterge görevi görmetedirler

Kuluçka makinası alırken satıcı firma ile görüşürken kesin olması gereken seyin nem dengelemek ve ısı sabitlemek oldugunu unutmayın.  alıdıgınız makinenin tün kanatlılar için destekleyici özellikleri olması en güzel nedenlerden biridir.

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X