kuluçka makinesi yapım malzemesi

kuluçka-makinesi-istanbul

KULUÇKA MAKİNELERİ YAPIM MALZEMELERİ

Kuluçka makinesi denilince akla gelen çevirme, ısı, nem, ve daha farklı etkenler bulunmakta bunların en önemlisi olmazsa olmazı olan nem ısı çevirmedir.

ÇEVİRME:Çevirme makineyi açmadan manuel bir şeklide olabilir ama kuluçkadaki yumurtaları riske atarsınız kuluçkadan iyi bir sonuç elde etmek istiyorsanız otomatik bir çevirme motoru almanızı tavsiye ederim.

NEM: nem manuel su kapları ile yapılabilir ama çok dikkat edilmelidir çünkü çok nem sıkıntı ve az nem yine sıkıntı doğuracaktır yine bloğumuzda aşırı nem ve az nemin etkilerini bulabilirsiniz, bu konuda iyi verim bekliyor ve tam otomatik bir kuluçka makinem olsun istiyorsanız azıcık kesenin  ağzını açarak nem kontrol cihazı ve nem nozülü almalısınız.

ISI: ısı manuel yapıması kesinlikle mümkün olmayan bişey diğerleri hadi bir şekilde insan gücü mücadelesi ile aşılsada ısı konusunu manuel aşma şansınız yok malesef bu konuda iyi hassas bir dijital termostata ve ısıtıcıya ihtiyacınız olacaktır. Nem ısı ve çevirmeyi kontrol eden dijital 3 işlemi bi arada yapan dijital termostat tercih etmenizi öneririm.

KULUÇKA MAKİNESİ ARAÇLARI

Motorlu Kuluçka makinası viyolü İki saatte bir çevirmeyi sağlar.

Kuluçka makinası dijital termostat Nemi ısıyı ve çevirmeyi kontrol eder.

Kuluçka makinası sirkülasyon fanı  Temiz havayı, ısıyı ve nemi yaymayı sağlar.

Kuluçka makinası nem nozülü Nem üretmeyi sağlar.

Kuluçka kabini Plastik yada çelikten oluşmaktadır.

Samet Keşifoğlu

Profosyonel kuluçka makinesi Üreticisi

all author posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makes.