Kuluçka Makinesi Yorum Yap

Hedef Kuluçka Makinesi ve Fiyatları kuluçka-makinası-180-281x300 Kuluçka Makinesi
kuluçka makinası 180

KULUÇKA MAKİNESİ

Kuluçka makineleri kullanım açısından çok tercih edilen makinalardır. Tavukların kuluçka süresi boyunca yaptıkları bütün biyolojik döngüyü taklit ederler. Tavukçuluk sektöründe yaygın makinalardır. Ve bu makinaların kullanımı çok basittir.

Hobi kuluçka makinaları ve çiftlik tipi kuluçka makinaları olmak üzere boyutlarına göre adlandırılır. Tam otomatik olan makinalar en çok tercih edilenler arasındadır. Sadece su eklemeniz yeterlidir. Makinaya yumurtaları koymadan önce 24 saat oda sıcaklığında bekletilmesi gerekir. Yumurtaların bekletildiği odanın sıcaklığı normal seviyede olması gerekir. Soğukta veya çok sıcakta bekleyen yumurtalar bozulabilir.

Makinayı iki saatlik bir süre zarfında boş çalıştırmanız gerekir. Boş çalıştırılmasının sebebi ise ısı ve nem ayarlarının yerine gelmesidir. Boş çalıştırılmadığı takdirde yumurtaların çıkım oranı düşer.

Yumurtaları makinaya yerleştirmeden önce döllü olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Dölsüz yumurtadan civciv çıkımı olmaz. Yumurtaların döllü olduğu kadar organik olması da önemlidir. En güzel çıkım en sağlıklı ve organik yumurtadan elde edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Satış Temsilcisi