Kuluçka Makinesi Bağlantı Şeması

kuluçka makinaları

Kuluçka Makinesi Bağlantı Şeması

Kuluçka makinesi cihazınız elinize ulaştı veya yerinden satın aldınız ve kuluçka makinesi kurulum aşamasındasınız bu noktadan sonraki aşamaları ele alacağız. Kuluçka makinesini kutusundan çıkardınız cihazınızın içini dışına çıkarmanız gerekmiyor kuluçka makinesi zaten kutu içerisinde kurulu olarak geliyor. Yapmanız gereken  işlemler cihazınızın yanında gelen güç kablosunu makinenizde bulunan güç soketine takınız ve kablonun sokete tam oturduğundan emin olunuz. cihazınızın güç düğmesi kapalı olduğundan emin olunuz bunun nedeni makinin güç düğmesi açık konumda iken fişi direk olarak prize takılırsa yüksek voltaj yada düşük voltaj nedenlerinden kuluçka makinesi elektronik aksamları zarar görebilir o yüzden bunun önüne geçmek için güç düğmesini mutlaka kontrol ediniz.

Kuluçka makinesi güç düğmesi kapalı konumda güç kablosunu prize takınız. Artık kuluçka makinesi çalışmaya hazır güç düğmesini çalışır konuma getiriniz. Ekran değerleri gözünüzün önünde bulunduğunuz coğrafi konumunuza göre ısı ve nem değerleri değişeceğinden kuluçka makinesinin ısı ve nem değerlerinin gereken seviyeye ulaşması yarım saat gibi bir sürede gerçekleşebilir o yüzden acele etmeyin. Cihazınızın güç düğmesini açtınız makine çalışıyor her hangi bir sıkıntı yok ilk yapmanız gereken iş cihazınızın yanında gelen su şırıngası ile tam dolu bir şekilde Kuluçka makinesinin altında bulunan su kanallarına su koymanız. Su kanallarını su koymak için yada daha sonra su ilave etmeniz gerektiği durumlarda makinenin kapağını açmanız gerekmiyor.

Kuluçka makinesinin alt kısımında su kanalları üzerinde su ekleyebileceğiniz küçük bir su kanalı deliği mevcuttur suyu makineye buradan ilave etmeniz gerekiyor bazı müşterilerimiz kanal su deliğini görmeyip kuluçka süresi içerisinde üst kapağı açarak su ilave ediyorlar bunu kesinlikle tavsiye etmiyoruz kuluçka süresinde kapağı açmayın kuluçka makinesi içerisinde bulunan ısı ve nem değerleri değişeceğinden çıkımı yüksek oranda etkiler. Kuluçka makinemize su kanalları deliğinden suyumuzu ekledik bir sonraki aşamaya yani viyollere yumurta dizilimine geldik yumurtalarımız gayet sağlıklı döllü yumurtalar olması gerekmektedir marketten satın aldığınız yumurtalar değil elbette.

Yumurtaların temiz ve hijyenik olmasına dikkat edin temiz olmayan yumurtalar kuluçka makinesi içerisinde bakteri oluşmasına neden olup çıkımı oldukça etkileyen nedenlerden birisidir buna dikkat edin yumurtaları dikey kısımları aşağı gelecek biçimde yumurta tepsilerine dizin kuluçka makinesinin kapağını kapatın ve tam kapandığına emin olun. Artık yumurtalar kuluçka dönemine başladı gün aşırı nem ve ısı değerlerini kontrol ederek sağlıklı çıkım elde edebilirsiniz nem oranı olması gereken değerlerin altına düştüğünü fark ettiğiniz anda su kanallarına su eklemeyi ihmal etmeyiniz

kulucka makinesi

Samet Keşifoğlu

Profosyonel kuluçka makinesi Üreticisi

all author posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makes.