Hobi Ve Ticari Kuluçka Makinesi Modelleri ve Fiyatları

Dikkat : Aşağıda verilen Hobi ve Ticari Kuluçka Makinesi Fiyatları ve kapsiteleri Tavuk yumurtası üzerinden belirlenmektedir. Kaz,Hindi,Ördek vb. Diğer kanatlılar için Kaç Yumurtalık olduğunu ve fiyatları öğrenmek için ürünleri inceleyiniz. Tüm kuluçka Makinaları Kombine’dir. ister çıkım ister gelişim makinası olarak kullanabilirsiniz.

Hobi Kuluçka Makinesi Fiyatları

Hobi    80 lik Kuluçka Makinesi 1700 TL İncele

Hobi 100 lük Kuluçka Makinesi 1850 TL İncele

Hobi 150 lik Kuluçka Makinesi 2250 TL İncele

Hobi 200 lük Kuluçka Makinesi 2550 TL İncele

Hobi 250 lik Kuluçka Makinesi 2780 TL İncele

Hobi 300 lük Kuluçka Makinesi 3150 TL İncele

Hobi 400 lük Kuluçka Makinası 3500 TL İncele

Çiftlik Kuluçka Makinası Fiyatları

Çiftlik 500 lük Kuluçka Makinası 4150 TL İncele

Çiftlik 750 lik Kuluçka Makinası 4750 TL İncele

Çiftlik 1050 lik Kuluçka Makinası 5550 TL İncele

Çiftlik 1500 lük Kuluçka Makinası 8500 TL İncele

Çiftlik 2000 lik Kuluçka Makinası 10200 TL İncele

Çiftlik 2500 lük Kuluçka Makinası 11750 TL İncele 

Çiftlik 3000 lik Kuluçka Makinası 12250 TL İncele

Ticari Kuluçka Makinesi Fiyarları

Ticari 4500 lük Kuluçka Makinesi 16500 TL İncele

Ticari 5000 lik Kuluçka Makinesi 18750 TL İncele

Ticari 6000 lik Kuluçka Makinesi 20500 TL İncele

Ticari 7500 lik Kuluçka Makinesi 35500 TL İncele

Ticari 10000 lik Kuluçka Makinesi 49500 TL İncele

Ticari 12000 lik Kuluçka Makinesi 59000 TL İncele

Ticari 15000 lik Kuluçka Makinesi 69000 TL İncele

Kuluçka Makinesi Fiyatları Analiz

Merhaba değerli kanatlı severler.Gerek hobici arkaşlar olsun,gerek profesyonel anlamda üreticiler olsun veya bu işi yapmaya çalışan yeni başlayan başlamayı düşünen herkes kuluçka makinesi fiyatları konusunda araştırma yapar.Fakat bu araştırmayı yaparken ürün kalitesini ve cıkım oranlarını asla baz almaz ve hüsrana uğrarlar.Bu yazımızda hangi makineler neye gore fiyatlanır ve hangi kalitede olur ona değineceğiz.Kalite,çıkım firma vb 10 ana başlık altında sizlere bilgi vermeye çalışacağım.


1-Kuluçka makinesi fiyatları ne baz alınarak belirlenir.

Kuluçka makinesi fiyatı belirlenirken ilk baz alınan yumurta kasitesidir.Bunu sırasıyla dışkasa malzemesi kontrol paneli sarfmalzeme ve işçilik takip eder.(Bu arada ilk önce belirtmek isterim ki,  türkiyede profosyonel anlamda üretici 7-8 firmayı gecmez.Ama araştırma yaptığınızda karşınıza 50 yakın firma cıkar. Bunlar bir kısmı çinden ithal edip burda satan ve  kendi çabında bireysel üretim yapmaya çalışanlardır.Konuyla ilgili sizi  yazımın sonuna doru bilgilendireceğim).

Kuluçka makinesinde fiyat  belirlenirken  örnek verecek olursak,

A firma plastık malzeme  veya sandaviç panel kullanarak kasa yapar.
B firma ise 0.50 veya 0.60 iki galvaniz celik sac arasına poliüretan baskı yaparak yalıtım saglar.
A firma pilastik veya sandavic paneli aleminyum veya farklı basit malzemelerle birlestirip icine basit ısı veya nemlendirme düzenekleri koyar .Bir de üstüne  fiyatı 10 doları gecmeyecek kontrol cihazları ekler.
B firma ise önce çelik konstrüksiyon oluşturur. Çelik konstrüksiyon amaç makina ömrünü uzatmak ve makinayı saha sağlıklı hale getirmektir.  Çarpma  düşme dışarda kalma vb durumlarda makine ömrünü uzun tutmak içindir.

Kullanıcının hataya düştüğü en büyük noktada burasıdır.

A firma basit maliyetli ve basit olan makinanın Kapasitesini 100 yumurta olarak baz alalım. 300 tl harcayarak yaptığı makinayı 600 tl den satışa sunar.
 Firma içinde 100 yumurta kapasitesini baz alalım. 100 yumurtalık kaliteli bir makina maliyeti 1100 tl altına inmez. ve b firması bu makinayı en az 2000 tl satmak zorundadır.

Şimdi kullanıcı gözüyle baktığımızda her ikiside 100 yumurtalık kuluçka makinesidir.

A firmasından alacağınız kuluçka makinesine 100 yumurtayı koyar ama ancak 40 yumurta cıkara bilirsiniz burdaki zararınız 60 yumurtaır.
B firmasından alacağınız  makinaya 100 koyarsınız 99  civciv alırsınız.Burdaki kaybınız 1 yumurtadır.

Bu bir fiyat etkenidir.  NOT : Bu arada paylaşmakta fayda var benim verdiğim oaranlar %100 döllü yumurtalar üzerindendir.İllaki cıkımlarda yumurta üzerindeki döl  yüzdeside önemlidir.


KULUÇKA MAKİNESİ FİYATLARI NI ETKİLEYEN BİR DİĞER FAKTÖR  ( GARANTİ )

Hernekadar kullanıcılar çok önemsemesede garanti çok önemlidir.Bir ürün alınırken bozlma yanma vs unsurları herzaman göz önünde bulundurmak gerek.bu gibi durumlarda ürüne ikinci bir ücret ödemek doğru çok kötü bir olay.günümüzde garanti olayını her devlet büyük ölçüde önemsemektedir.Kullanıcıyı korumak adına bu konuda bir çok yaptırım mevcuttur.

Buna göre…

A firma ürününe 1 yıl garanti verirken,
B firma 2 veya 3 yıl verir.
A firma ürünün kaliteli olamdığının bilincindedir. Kuluçka işinin sezonluk olduğunu düşünürsek,firmanın makinesi ilk alimda bir sezonda garanti süresini doldurmuş olur.
B firması ikinci sezondada sizin yanınızda yer alır .
A firmasına ikinci sezonda doğacak sorunlar için para ödemek zorunda kalırsınız.
Ama buna karşın B firmasına ikinci sezondada doğcak sorunlar için para ödemek zorunda kalmazsınız.


Nasıl Araştırma yapmalıyım

Araştıma yaparken aşağıda vereceğim kelime kalıpları ile  istediğiniz makinesi fiyatlarına ulaşmanız daha cabuk olacaktır.

Hobi kuluçka makinası fiyatları,Ucuz kuluçka makinası fiyatları,Mini kuluçka makinası fiyatları,Ticari kuluçka makinesi fiyatları,Kabinli kuluçka makinesi fiyatları,Çiftlik kuluçka mekinesi fiyatları  gibi.

Yukarıda verdğim kelime kalıplari ile araştırma yaparak size en uygun kuluçka makinesine ulaşabilirsiniz ama unutmayın kaliteli bir seçim herzaman en iyi seçimdir.


Hangi illerde Kuluçka Makinesi üreten firmalar var

Bir diğer faktörde herkes makina alacağı yerin kendisine yakın olmasını ister fakat bu alanbu biraz mümkün gibi görünmüyor. Çünkü kuluçka makinesi illaki her evde olmasi gereken bir ürün degildir.Birazdan bildiğmiz illerdeki  firmaları sizinle paylaşacağım.

(Mersin),İstanbul,İzmir,Kars,Kastamonu,Kayseri,Kırklareli,Kırşehir,Kocaeli,Konya,Kütahya,Malatya,Manisa,K.maraş,Mardin,Muğla,Muş,Nevşehir,

Niğde,Ordu,Rize,Sakarya,Samsun,Siirt,Sinop,Sivas,Tekirdağ,Tokat,Trabzon,Tunceli,Şanlıurfa,Uşak,Van,Yozgat,Zonguldak,Aksaray,Bayburt,Karaman,Kırıkkale,

Batman,Şırnak,Bartın,Ardahan,Iğdır,Yalova,Karabük,Kilis,Osmaniye,Düzce.

4 Comments

  • Ahmet Büyüktarakçı

    Merhaba ben Aydın da yaşıyorum . Papağan yumurtalarından yavru çıkarmak istiyorum. Hobi amaçlı 15 yumurtalık bir kuluçka makinanız var mı ? İmal edebilirmisiniz? Maliyeti ne olur ? Teşekkür ederim.

  • teis

    ben reis kavtelek aldigim makinam bu gun oldu parasini yatırdım 28.032019 nezaman elimde olur

    • reis bey kargonuz yola cıktı telefonla tarafınıza bilgi verildi hayırlı ugurlu olsun. 200 kaz 500 tavuk kapasiteli kuluçka makinası

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makes.