KULUÇKA MAKİNESİ İLE SAĞLIKLI CİVCİV ÜRETİMİ

KULUÇKA MAKİNESİ İLE SAĞLIKLI CİVCİV ÜRETİMİ;

ŞİMDİ SİZLERE KULUÇKA MAKİNESİ İLE NASIL SAĞLIKLI CİVCİVLER VE YÜKSEK ÇIKIM SAĞLAMANIZ İÇİN PÜF NOKTALARINDAN BAHSEDECEĞİZ.

ÖNCELİKLE SEÇTİĞİMİZ YUMURTALAR DÖLLÜ YUMURTALAR OLMALIDIR.DÖLSÜZ YUMURTALARDAN CİVCİV ÇIKMASI OLANAĞI YOKTUR.

BİR DİĞER ÖNEMLİ NOKTA İSE SEÇİLEN YUMURTA NORMALİNDEN BÜYÜK YA DA KÜÇÜK ŞEKİLLERİ DAHA UZUN VEYA DAHA EĞRİ OLMALIDIR. KULUÇKA MAKİNESİ İLE SAĞLIKLI CİVCİV ÜRETİMİ İÇİN BUNLAR BAŞLICA UNSURLARDANDIR.

SEÇİLEN YUMURTALAR İYİ BAKIMLI TAVUKLARIN OLMALIDIR. TAVUĞUN YAŞI 2’Yİ GEÇMİŞSE YUMURTASININ DÖLLENMESİ OLDUKÇA ZORLAŞIYOR VE BİR DİĞER KONUDA MAKİNEYE KOYACAĞINIZ YUMURTALAR İYİ BESLENMİŞ ALMASI GEREKEN HER TÜRLÜ GIDAYI ALABİLMİŞ TAVUKLAR OLMALIDIR. BU TAVUKLAR HİNDİLER KAZLAR VEYA BILDIRCINLAR KISACASI KULUÇKA YAPMAK İSTEDİĞİNİZ YUMURTANIN HER CİNSİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KULUÇKA MAKİNESİ İLE SAĞLIKLI CİVCİV ÜRETİMİ’NDE OLMAZSA OLMAZLARDIR.

KULUÇKA MAKİNESİ İLE SAĞLIKLI CİVCİV ÜRETİMİ İÇİN HER NE KADAR YUMURTALAR YIKANMALI DESELERDE YUMURTALARIN ÜZERİNDE Kİ KORUYUCU TABAKAYA ZARAR VERMEMEK İÇİN YIKAMA AŞAMASINDAN GEÇİRMEMEK EN İYİSİDİR. BUNUN YERİNE SİZ YUMURTAYI TEMİZ TUTMAYA ÖZEN GÖSTERİP PİS ELLERİNİZLE DOKUNMAMALI VE GELEBİLECEK PİSLİKLERDEN KORUMALISINIZ.

KULUÇKA MAKİNESİ İLE SAĞLIKLI CİVCİV ÜRETİMİ YAPMAK İSTEDİĞİNİZ YUMURTALARI BEKLETİRKEN DURUŞLARI ÖNEMLİDİR.SİVRİ YERİ AŞAĞIYA GELECEK ŞEKİLDE ÇOK DA DİK DURMAMASINI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK EN AZ GÜNDE BİR KEZ ÇEVİRMENİZ GEREKİR BU ÖNEMLİDİR DOĞAL YÖNTEMLERE BAKTIĞIMIZDA DA TAVUĞUN EN AZ KULUÇKADAKİ YUMURTASINI GÜNDE BİR KEZ ÇEVİRDİĞİNİ GÖRÜRÜZ.

Samet Keşifoğlu

Profosyonel kuluçka makinesi Üreticisi

all author posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makes.