Kuluçka makinesi iyi verim alma

Kuluçka makinesi iyi verim alma

Kuluçka makinesı Hakkında bilmeniz gerekenler nelerdir nasıl işlem yapabilirsiniz neler yanlış neler dogru guzel bir verim alabilmek için yazımızı dikkatlice okuyunuz

Kuluçka Makinası kullanıp verimli sonuçlar almak yada % 100 basarıya ulaşmak ev tipi kuluçka makinelerinde oldukca zordur . Kuluçka makinesini bilmeden bilinçsizce kullanan kullanıcının elinde el yapımı kuluçka makinaları tam bir felakete yol açabilir .Kuluçka makinesi kullanım işinde tecrübe çok büyük önem taşımaktadır seçtiğiniz kuluçka makine si en iyisi kalitelisi bile olsa tecrübesiz bilinçsiz kullanıcının eline geçtiği zaman olumlu sonuc alamazsınız ve buyuk zararlara yol açar.

[su_button url=”http://hedefkulucka.com/” style=”stroked” background=”#21f116″ color=”#230303″ size=”7″ icon=”icon: arrow-circle-right” icon_color=”#1f0303″]Tüm Kuluçka Makineleri ni Görmek ve Fiyat Analizi Yapmak İçin Tıklayınız[/su_button]

Döllü yumurta etkeni

Döllü yumurtada her şey demek değildir kuluçka makinesinde ne işlem yapılacagını bilmediğiniz sürece unutmayın döllü yumurtalar elinizde kalır sonuc alamazsınız  kuluçkanın son aşamasında embriyo gelişiminin kusursuz ve sorunsuz olmasıda her şey demek değildir önemli olan kısım civcivlerin sağ sağlim yumurtalardan çıkabilmeleridir .Yumurtaların temizlenmesi gerekli fakat bunuda bilinçli yapmanız gerekmektedir yumurtaların havalandırmaya hava almaya ıhtıyacları vardır hava aldıkları yerdende yumurtayı kırıp cıkarlar oyuzden yıkarken dokularına zarar vermemenız gerekmektedir 40 derece suda cok bekletılmeden sırkelı suyla yıkayıp hemen kurutmanız gerekmektedır 40 derece suda yumurtayı yıkarken cok oyalanırsanız yumurta haslaması olur.

Bazı titizike dikkat edilmesi gereken konular vardır bu konulardan birisini bile gormezden gelip ihmal ederseniz büyük zararlara sebebiyet vermiş olursunuz.

Kuluçka Makinesi Temizlik etkeni

Kuluçka makine si her kullanımdan önce ve sonra muhakkak iyice temizlenmelidir streril olmalıdır.

Makine’nizin bulundugu ortam hava cereyanından koruyan bir otam olmalı direk olarak güneşten korunan aynı zamandada çok temiz havalı bir ortamda bulunması gerekmektedir makinenin yanında sona klima ısıtıcı ve sogutucu gibi ürüner olmaması gerekmektedir bunlara dikkat etmelisiniz.

Sıcakık tavuk ördek hindi kuş türleri gibi kümes hayvanlarının yumurtalarının kuluckada gereken ısıyı ve nem hayvanın türünden türüne değişkenlik gösterebilir ama dogal kuluçkada sorun cıkmaması gereklidir.

Yumurtaları belirli aralıklarda cevirmeniz gerekmektedir arastırıp bilen kişilerden bu konuda bilgi alınız

Sıcaklık gereken düzeyde göründugunde yumurtalar konulduktan sonra ısının bı kac derece dustugu görulur ısıyıda buna gore ayarlamanız gerekmektedir.

Ama sakın daha sıcak olsun dıye ayar değiştirmeyin en geç 48 saat içinde termometredeki derecenin düzeldiğini göreceksinizdir.

Bu neden cunki yumurtalar yavas yavas ısınırken ortamında ısılarını  cektikeri için  yumurtalar ısınana kadar termometre düşük bir ısı gösterir buda normaldir bilinçsizce ısı dusuk dıye sakın yukseltmeyın.

 

Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X