Hedef Kuluçka Makinesi ve Fiyatları büyük-kuluçka-makinesi Kuluçka Makinesi Kullananlar Dikkat! (4)

Kuluçka Makinesi Kullananlar Dikkat! (4) Yorum Yap

Yumurtlamadan Önce Ceninin Ölmesi

Başarısız kuluçka dönemine bir örnektir. Eğer ki döllenmiş yumurta, tavuk rahminde gereğinden fazla durursa cenin ölebilir ve kuluçka işleminiz başarısız olur.

İlk Günde Ceninin Ölmesi

Kuluçka dönemi başladığında eğer ki cenin 1. gün ölürse büyük ihtimalle daha önce yumurtanın satıcısı tarafından dezenfekte edilmemiştir veya gerekli şartlar uygulanmadan depolanmıştır.

Kuluçka Gelişim Döneminde Ceninin Ölmesi

Kuluçka gelişim döneminin ilk haftasında ölen civcivlerin nedeni, yumurta içerisinde yeterli vitamin ve yiyeceğin olmamasıdır ve buda alınan döllenmiş yumurtanın kalitesizliğinden kaynaklanabilir.

Kuluçka Döneminin Son Haftasında Ceninin Ölmesi

Genellikle ölümler bu dönemde olur ve bu yüzden son hafta önem arz etmektedir. 2 önemli nedenden birisi gelişim döneminde yumurtaların düzgün çevrilmemesi ve ikincisi çıkım döneminde yeterli nem sağlanmamasıdır.

Güvenlik Önerileri

Kuluçka makinesinin elektrik ve elektronik sistemlerini kesinlikle kurcalamayınız. Güvenlik nedeniyle tamire ihtiyacı olan makineler sadece yetkili satış firmalarının personeli tarafından tamir edilmelidir.

Makine Kullanımı İle İlgili Tavsiyeler

Otomatik çevirme motoru yumurtaları her 4 saatte bir çevirir. Bu yüzden gözle görülür bir değişiklik olmasa bile merak etmeyin ve her 4 saatte bir kontrol edin. Islak nem termometresi bazı modellerimizde pil ile çalışmaktadır ve bazen bu pili değiştirmeniz gerekebilir

Kuluçka Makinesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Satış Temsilcisi