Kuluçka Makinesi Özellikleri

Kuluçka Makinesi Özellikleri

Kuluçka Makinesi Özellikleri
Kuluçka Makinesi Özellikleri

Kuluçka Makinesi Özellikleri ; Mikrobilgisayarlı tam otomatik çiftlik tipi kuluçka makineleri , yeni nesil akıllı kuluçka kontrol sistemine sahiptir. Bilgisayar sistemlerindeki teknolojik gelişmeler ışığında kuluçka endüstrisinde şirketimizin sahip olduğu bilgi birikimi ile hayvancılık alanında uzman çiftçilerin fikirlerine başvurularak geliştirilmiştir.
Mikroişlemci akıllı kuluçka makinesi dijital paneli sayesinde kullanıcıların işlemlerini hızlı yapabilme imkanı sunmakta. Çok fonksiyonlu işlem yapabilme imkanı sağlamaktadır. Ürünün sahip olduğu işletim sistemi , etkin bir kullanım kolaylığı sağlayarak kuluçka makinesinin sorunsuz çalışmasına yardımcı olmaktadır. Mikrobilgisayarlı akıllı kuluçka makinesi nin ayrıca; ısı kontrolü, nem kontrolü, havalandırma kontrolü, yumurtaların düzenli dönüşümü, çoklu alarm desteği, hata algılama ve uyarı sistemi ve tek tuşla kuluçka gibi özellikleri vardır. Bu özellikler sayesinde çiftlik tipi kuluçka makineleri full otomatik hale gelmiştir.

Çiftlik tipi kuluçka makineleri

hem AC220V hem de DC12V elektrik desteğine sahiptir. Ürün, hangi akımın kullanıldığını ve buna bağlı olarak gerekli düzenlemeleri makine kendisi yapmaktadır. Aynı anda hem AC220V hem de DC12V akıma bağlanırsa, AC220V akım öncelikli olarak kullanılarak , bu akımda herhangi bir kesinti olması halinde kendiliğinden diğer akıma (DC12V) geçiş ürün tarafından otomatik olarak sağlanmaktadir. Böylece komple bir kesinti yaşanmayacaktır.
Türk Kuluçka Sektöründe bir ilk olan bu makineler, plastik kasa hobi kuluçka makinelerinda yaşadığınız ısı ve nem sorunlarını tamamen çözmüş, nem yapıcı diskleri sayesinde bu sorun kabus olmaktan çıkmıştır.
Akıllı panel ve yüksek ölçüm özelliğine sahip bu makinalar; yumurtalarınız için oldukça güvenlidir. Kullanımda sizlere kolaylık, zaman ve emekte tasarruf sağlamaktadır.
7’den 70’e herkesin rahatça kullanabileceği bu makineler hiçbir elle müdahale gerektirmeden kuluçka işlemini tamamlamaktadır.
Her türlü kanatlı için uygun olup , dilediğiniz yumurtayı çok fonksiyonlu viyolleri sayesinde çıkartabilirsiniz. Yılın 12 ayı kullanılabilme özelliği vardır.

ÜRÜNÜN TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

.Sıcaklık ölçüm aralığı: 0 ~ 99.9 ?.Sıcaklık ölçme hassasiyeti: 0.1 ?.Nem ölçüm aralığı: 0-99% RH.Nem kontrol hassasiyeti: ± 1% RH.Çıkış sinyali kontrol kanalları: Toplam 6 kanal (aşırı sıcaklık, ısıtma AC220V, ısıtma DC12V, dönme, nemlendirme ve aydınlatma).Azami kontrollü yük çıkışı: Isıtma ?1A / AC220V; Nem kontrolü ? 0.2A / AC12V; Dönme ?2A / AC12V; Aşırı sıcaklık ?0.1A / DC12V; Sirkülasyon fanı ?0.5 A / DC12V; Aydınlatma ?0.1A / DC3V.Torna süresi: 0 ile 999 saniye arasında ayarlanabilir (varsayılan değer 14 saniyedir).Havalandırma döngüsü: 0-999 dakika (varsayılan değer 120 birimdir).Havalandırma süresi: 0-999 saniye (ayarlanabilir, varsayılan değer 30 saniyedir).Çift kapılı tasarım, arkada temizlik ve servis için 1. kapı.Eloksallı Aluminyum kabin profilleri.Özel Nem yapici diskler.Çoklu alarm desteği.Hata algılama.Uyarı sistemi.Tek tuşla kuluçka .Digital nem göstergesi,.Dijital sıcaklık göstergesi.Kanallı nemlendirme tavası.Su deposu.Çıkım sepeti .360 derece dönen otomatik viyoller.Gelişim ve çıkım aynı makinede yapılmaktadır.

Samet Keşifoğlu

Profosyonel kuluçka makinesi Üreticisi

all author posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makes.