Kuluçka makinesi ücret

kuluçka makinası 102
kuluçka makinası 102

[su_button url=”http://hedefkulucka.com/” style=”stroked” background=”#21f116″ color=”#230303″ size=”7″ icon=”icon: arrow-circle-right” icon_color=”#1f0303″]Tüm Kuluçka Makineleri ni Görmek ve Fiyat Analizi Yapmak İçin Tıklayınız[/su_button]

Kuluçka makinesi ücret Kuluçka Makinesinde Dikkat edilmesi gereken faktörler

Kuluçka makinesinin Sıcaklığın olması gereken değerde olup olmadıgına bakmalısınız

Kuluçka makinesine nem veren sistemin çalışıp çalışmadığı sürekli kontrol edilir

Kuluçka Makine sine koydugunuz yumurtalarda sorun olup olmadıgını kontrol ediniz.

Makinenin Yumurtaları çevirme sisteminin duzgun çalışıp çalışmadığına dikkat edilir.

Makinede Su haznesinde yeterli suyun olup olmadıgına dair kontrol yapılmalıdır

Makinenin Hava giriş kısımlarının yeterli boyutta açık olup olmadıgı kontrol edilir.

Uygulama Faaliyetleri

Kuluçka makinesini kurarken verimli Güzel sonuclar  almak istıyorsanız yazılarımızı takip ediniz şimdi adım adım size uygulamayı anlatacağız.

Kuluçka makinesinin kapagını açmadan kurulumdan önce termometreyi okuyunuz makinenizin ayarlanan istenilen sıcaklıkta olup olmadıgına bakınız ve nem değerlerininde ayarla oldugundan emin olacak şekilde kontrol ediniz.

Yumurtaların cevrilmelerini kontrol etmek  kuluçka makine’nizin her 1 saatte 45 derecelik açıyla yapacak olan saga ve sola dönüp dönmediğini yumurtaların kontrol ediniz.

Nem ölçeri kontrol ediniz. Havalandırma fanlarını kontrol ediniz.

5.gunde yumurtalarınızda cıvcıv olup olmadıgını anlamak ışıklı sehpa getiriniz ve kontrol ediniz ısıklı sehpa yoksa karanlık bır odada uzerlerıne yogun ghuclü bır ısık tutarakta gorebılırsınız ama ışık kaynagının yeterli oldugundan emin olmalısınız.

Işığı açarak ışık geçiren yumurtaları ayırmanız gerekmektedir.Açık renkli olanlar boş ısık geçiren yumurtalar boş koyu ve ısık almayan yumurtalar ise dolu olmaktadır boş olanları titizlikle ayırınız.

Ayırdıgınız yumurtalardan boşalan yerlere döllü yumurtalar eklemelisiniz tablaların boş kalmamasına dikkat etmeniz gerek.

18.gun muayenesini yaparak boş veya ölü olan yumurtaları ayırınız Döl kontrolünü bir lamba yardımıylada yapabilirsiniz. Fakat çok hızlı hareket etmelisiniz. Aksi halde Yumurta içerisindeki sıvılar soğuma nedeni ile yapışkan hale dönüşecek ve embriyo yapışıp hareket edemeyecek ve muhtemelen ölecektir.

Ayırdıgınız döllü yumurtaları çıkış selesine alınız ama dikkat ediniz selelerin kapasitesi üzerinde yükleme yapmayınız.Selenin agzını kapatarak Çıkış unitesine yeterleştiriniz çıkan civcivlerin düşmemesi için agzını kapattıgınızdan emin olunuz.

Çıkış unitesine raflara dikkatli bir şekilde yerleştirmeniz gerekmektedir düzgün bir şekilde yerleştirdiğinizden emin olunuz.

Çıkış tamamlandıgı zaman yumurtadan civcivler çıktıgında yumurtadan çıkan civcivlerin tamamen kuruduguna emin olunuz.

Makineden çıkan ve iyice kurumus olan civcivleri büyütme kafeslerine alarak onlara uygun bir ortam hazırladıgınızdan emin olunuz. Civcivleriniz büyümeye artık hazırlar hayırlı olsun verimli sonuçlar almak için lutfen anlattıgımız talimatlar dogrultusunda ilerlerseniz kuluçka makinesinin harikalar yarattığını göreceksiniz.

Samet Keşifoğlu

Profosyonel kuluçka makinesi Üreticisi

all author posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makes.