Tavuk sağlığı öneri

-saglikli-diye-yediginiz-tavuklar-tavuk-degil--2140905

TAVUK BİTİ İLE MÜCADELE

Tavuk biti ile başı dertte olan birçok insanınmerak ettiği ve caresini aradıgı arastırdıgı ama bazı ilaçlarda çözum bulamadıgı bır durumu paylaşacagız sizlerle sizin için arastırıp kesın çözumlu ilaçları bulmaya çalıştık kullanıp sonuca ulaşan insanların önersi sebacil Tavuk biti ile mücadele de etkili bir ilaçtır.umarım işinize yarar denemenizde fayda var

Tavuklarda Gırtlak ve solunum yolları enfeksiyonu ile enofin %50 bu ilacı

ishalede karşı çözumu vardır kullananların  tavsiyesi üzerine sizinle paylaşılmaktadır.

Bir litre suya, bir gram  karıştırıp beş gün devam edin.

Newcastle hastalığı , Enfeksiyöz Bronşitis, EDS ’76 ve Koriza‘ya karşı 4 lü karma emülsifiye inaftif aşı uygulaması kanatlılarıma uygulamış bulunmaktayım. Mevsimsel geçişler ve göçmen kuşların göç etmeye başlamasıyla bir çok salgın hastalıkların kümesinize bulaşmadan önleminizi almalısınız aşı uygulamalarını ihmal etmeyin lutfen.

Aldıgınız beslemeye başladığınız tavuklara iyi bir şekilde bakım yaparsanız uzun yıllar besler ve üretimini yapabilirsiniz. Aldıgınız tavugun yada alacagınız tavudugun saglıklı olmasına dikkat etmelisiniz tavuğun ibiği solmamışsa gözlerinde pusulanma olup olmadıgı tüyleri düzgün kilosuda yerinde olmasına dikkat edin tavuk seçerken.

Aldığınız tavuk sağlıklıysa eger aldıgınız yere aşılı olup olmadıgını sorup kontrol edin aşısı yoksa siz yaptırın hem hayvanın saglıgı hemde sizin saglığınız ıcın bu cok önemli dısarıdan hayvana ve size bulaşacak bir hastalıga kapılma riski artmaktadır aşısı yoksa. Verimli,sonuclar almak istıyorsanız kuluçka makinesini bilinçli bir şekilde kullanmanız gerekmektedir bu konu hakkindeki kullanma talimatları konumuzu incelemenizi tavsiye ediyoruz.tavuklarınız nekadar saglıklı olursa üretiminizde bir okadar güzel olacaktır bu işi yapan kuluçka makinası kullanan üretim yapan kişiler iyi bilirki kümesinizde hastalık veya hastalıklı tavuk horoz damızlık bulunması kuluçkayı etkiler verimli sonuçlar alamazsınız hastalıkların önune geçip saglıklı bir üretim yapmak için lutfen hayvanınızın saglıgına dikkat ediniz.

Samet Keşifoğlu

Profosyonel kuluçka makinesi Üreticisi

all author posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are makes.